خانه » یادداشت » احمدرضا مصور: “وادی حیرت۵”

احمدرضا مصور: “وادی حیرت۵”

انقلاب اسلامی در معرض بزرگترین آزمون!

به اعتقاد نگارنده زمان و وضعیت کشور و شرایط مدیریتی آن به غایت با شرایط پیش از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شباهت دارد :
در آن مقطع
۱- افکار آقای هاشمی در عرصه داخلی
۲-دولتی با تفکر متوقف کردن جنگ و حداقل کمک نکردن به آن
۳-فعالیت باند نیویورکی ها در عرصه دیپلماسی خارجی
امام( ره )را به پذیرش قطعنامه و نیز سرکشیدن جام زهر وا داشتندکه توضیح آن از حوصله این سطور خارج است اما برای دستیابی به حقایق آن مراجعه به کتاب خاطرات آقایان هاشمی و روحانی و نیز راز قطعنامه شروع خوبی است.
بسیاری از رزمندگان آن روزها بخاطر دارند. روز هایی را که شوک خبر پذیرش قطعنامه می توانست هر کشوری را در معرض جنگ داخلی و اختلافات شدید قرار دهد اما پیام جانسوز امام و تبعیت همگان از آن پیر سفر کرده خطر رفع شد و با حرکت نابخردانه منافقین و صدام در حمله مجدد انسجام ملی -گرچه با هزینه بالا- به کشور بازگشت.
از یک سو لبخند پایان جنگ بر لب مردم خسته کرده نه خسته شده از جنگ نشست و از سوی دیگر امام دیگر در جماران سخنرانی نکرد تا زندگی دنیوی را وداع گفت و شد آنچه که شدکه خوب و بدش بماند برای بعد .

اما اکنون
۱- آقای روحانی -که بشدت مرهون افکار مرحوم هاشمی است و باید اذعان کرد که شاگرد با کیاست آن کلاس بوده – از ابتدا تحت عنوان تعامل با دنیا به فکر بستن با کدخدا بوده و هست.
۲-باند نیویورکی ها اکنون از وزیر تا مدیران کل مختلف وزارت خارجه را در اختیار دارد و به آسانی خط قرمز ها را با لبخند رد می کند
۳-در دولت نیز عناصر امنیتی سابق با پیچیدگی های لازم و نیز سیاسیون دوران سی و چند ساله تسلط یک تفکر خاص حضور دارند
گرچه بعضی ژنرال خواب آلوده اند اما همگی این سه ضلع از لحظه استقرار کابینه ” تفکر با کدخدا ببندیم” را دنبال کرده و می کنند.
محورهای تغییر ذهنیت مردم به سمت کلید آقای روحانی یا “بستن با کدخدا ” که از قبل شروع شده بود بشدت در حال انجام بوده و هست وبه هر روش باید کاری شود که مردم به ویژه قشر متوسط و فقیر هم به این نقطه برسند که اگر میخواهیم آسوده باشیم باید کوتاه بیاییم،در منطقه نباشیم ، توان موشکی و هسته ایی نداشته باشیم و………و دیگر مطالبات بیشمار و بی حد استکبار.
برجام و اجرای درست آن می توانست به نهادینه کردن این تفکر کمک کند اما ذات زیاده خواه امریکا ( نه ترامپ یا اوبامای مودب)این رویا را بهم زد. پس به سرعت به سراغ فاز جدید رفتند و گسلهای اقتصادی موجود در جامعه را فعال کردند. اکنون همه مردم با گوشت و پوست خودرها سازی اقتصاد را حس میکنند و سوگ مندانه باید گفت کم کاری نهادهای امنیتی و قضایی محرز است.
قرائن نشان می دهدقیمت دلار تا حداقل بیست هزار تومان افزایش خواهد یافت و در بهترین حالت در هشت هزار تومان تثبیت می شود .به ذخایر طلای کشور دچار آسیب جدی شده و می شود و رانت بازی آقازاده ها و مسئولان فاسد مردم را عاصی تر خواهد کرد.!
سخنرانی های” می گیریم و می بندیم و می زنیم ” از دستگاه اجرایی و قضایی ادامه خواهد داشت ومجلس هم که با نبودش تفاوتی نخواهد داشت وناگهان منتظر بس است بس است خواهیم بود وجام زهر دومی آماده است که ترامپ احمق بدان اشاره مرتب دارد.
نگارنده اعتقاد دارد شاگردان مکتب هاشمی یک اشتباه اساسی در مغازله با کدخدا دارندکه گمان میکنند آنها ایشان را تحمل میکنند و امریکا به کمتر از نابودی انقلاب اسلامی و در حداکثر تبدیل ان به چیزی شبیه جمهوری اسلامی پاکستان رضایت نخواهد داد.ایرا جرم سنگینی دارد آقایان بیداری ملل اسلام و مردمان آزاده کمترین آنهاست.
معتقدم پناه بردن به صاحب اصلی این انقلاب یعنی امام عصر عج و تبعیت از رهبر فرزانه و شجاع نه یک قدم جلوتر ونه یک گام عقب تر و فریاد مطالبه گرانه و بدون واهمه از هو جنجال سالاران که توسط فرزندان بسیجی امام راحل در همه نسل های انقلاب انجام می شود و حفظ امید به توفیق و آینده روشن باطل السحر گرداب های ای روزهاست.
نظام اسلامی هرگز مقابل رای مردم نخواهد ایستاد پس باید تلاش کنیم مردم دوست و دشمن را بهتر بشناسند تا سرنوشت بهتری را رقم بزنند.
مردم سرمایه اصلی این نظام است مراقب باشیم آنها را از نظام ندزدند ،چه مفسدان حیله گر چه راهزنان فرهنگی و چه کارگزاران کم همت