خانه » یادداشت » نهنگ آبی و زنگ آغاز دوران جدید

نهنگ آبی و زنگ آغاز دوران جدید

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به نقل از اینستاگرام احمد فروزبخش:

#نهنگ_آبی و زنگ آغاز دوران جدید.

جلوی آب روان را نمی شود با قوی ترین سنگ ها گرفت. باید برای آن مسیر جدیدی باز کرد.
حضور پر شور و پر رنگ نسل جوان در فضای مجازی چیزی نیست که بشود انکارش کرد. حتی شاید با اغراق بتوان گفت که این نسل که در فضای مجازی بزرگ شده اند، گاهی در فضای حقیقی هم دیده می شوند!!! امروزه برای جوانانی که هویت های پویا و زودگذر برایشان #ملاک_شخصیت و معرف وجودشان شده است هر روز می بایست نوع جدیدی از فعالیت در #فضای_مجازی را سامان داد. دیگر نمی توان از یک جوان انتظار داشت که با فوروارد کردن چند ده مطلب یا با مشاهدات یواشکی از سایت های ویژه! روز را به شب برساند یا بالعکس. این روزها، دوران کارهای جدید است. دوران #چالش ها و #چالش_بازی ها.
اگر متولیان امر فرهنگ، فضای مجازی، تفریح! و بخش خصوصی برای این نیاز جوانان، چالش های جدید و چالش-بازی های به روز تعریف کردند که هیچ. وگر نه باید منتظر ماند تا نهنگ های آبی فرزندان مان را شکار کنند. والسلام.
چندی پیش که بحث بازی نهنگ آبی ( به درست یا به نادرست) در کشور منتشر شد، چند روزی آشفته بودم. آشفتگی از اینکه چرا ما نمی توانیم #روند_سرگرمی جوانان را در فضای مجازی درک کنیم و یا اینکه چرا یک روان شناسِ روان پریش از ما جلوتر حرکت می کند و از جگرگوشه های ما قربانی می گیرد. این روز ها که مساله ی خودکشی دو دختر نوجوان اصفهان از روی پل چمران را شنیدم، دوباره آتشم گر گرفت. (اگر چه حدس می زنم این کار صرفا یک اقتباس روحی روانی باشد تا یک تبعیت عملی)
باز هم تاکید می کنم که جلوی آب روان را نمی شود با قوی ترین سنگ ها گرفت. باید برای آن مسیر جدیدی باز کرد.
پس نوشت: بازی نهنگ آبی در ایران توسعه نیافته و با توجه به ماهیت بازی، یک تیم ادمین جهت انجام آن لازم بود که به لطف خدا چنین چیزی در ایران بوجود نیامده بود و تا بحال نیز بوجود نیامده است. اما هیچ تضمینی نیست که بوجود نیاید! باید مسیر جدیدی باز کرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]