خانه » یادداشت » وادی حیرت ۳

وادی حیرت ۳

عدالت اجتماعی و عدالت اقتصادی
بدون تردید یکی از اساسی ترین اصول و مبانی انقلاب اسلامی موضوع عدالت است .همه سطوح و شاخه های مختلف عدالت در انقلاب و علل بوجود آمدن ان موثر و مورد توجه بوده و اکنون نیز باید باشد همانگونه که در کلام امام راحل و رهبری فرزانه این مطالبه موج میزند .
دشمنان این انقلاب همیشه به این موضوع دلخوش داشته اند که نظام اسلامی از این تاکید دست بردارد وبا روشهای مختلف این آرزو را دنبال کرده اند .
یقینا زرسالاران و زورمندان جهان هرچه از بیرون توانسته انجام داده و بر این رعنای نجیب تاخته اند اما عقب نشینی از آرمان عدالت خواهی چیزی است که فقط با تغییر در ذائقه انسانهای خواهان عدالت ممکن است.
عدالت اجتماعی و عدالت اقتصادی از بارزترین وجوه عدالت هستند که بسرعت بودن یا نبودن خود را در جامعه نشان خواهند داد.امکان ندارد به مردمی که محرومیت از مزایایی را بدون دلیل موجه شاهد هستند از لزوم برقراری عدالت و مهمتر از ان علقه و علاقه به سیستمی که آنرا دلیل محرومیت خود می داند سخن گفت .
این چالش جدی نظام ماست باید آنرا جدی بگیریم.شاید گفته شود که نقص در برقراری عدالت همیشه بوده و ما نیز مستثنی نیستیم که البته سخن درستی است اما تمام کلام نیست ما انقلابی اسلامی هستیم که منجی نهایی انقلابمان جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد لذا بار مسئولیت مان بسیار بیشتر است.
وجود پدیده هایی نظیر آقازاده ها در همه جناح های موجود کشور و تسبیح بدستان غارتگردر عرصه اقتصادی از ابتدای انقلاب شروع شد اما اخیرا و مشخصا در دوره ریاست جمهوری اقای روحانی نوعی انفجار بی حیایی در نقض عدالت اجتماعی را شاهدیم که نگران کننده است که فقط مثال وزرای میلیاردی آن برای ان لبی به خم است.
سخن نگفتن از پلشتی های نقض عدالت، خیانت به انقلاب عزیز اسلامی است، گرچه سنجیده و مستند و مستدل گفتن شرط انصاف و مروت است .
این موضوع و بررسی ابعاد آفتی که نظام اسلامی به ان دچار شده بزرگترین خدمتی است که اکنون می توان انجام داد و انشالله به آن خواهم پرداخت