خانه » اخبار » گفتگو با دکتر علی قاسم زاده(قسمت۵)

گفتگو با دکتر علی قاسم زاده(قسمت۵)

«بهتر است هرکس پاسخگوی دوره کاری خودش باشد»

… اما در رابطه با بخش دوم سوالتون، نکته ای گفتید در رابطه با اینکه این افراد را آوردید به عنوان افراد ستادهای انتخاباتی. این چیزی است که من کامل تکذیب میکنم. چون خودم اعتقادم این بوده و هست که ذره ای از وقت کاری و بیت المال را صرف امور جناحی کردن؛ حرام است و محکم پای این اعتقاد بودم و هستم. غیر ممکن است از بچه های سازمان و یا معاونت فرهنگی از وقت کاری یا از اعتبار کاریشان در ستادها و احزاب استفاده کرده باشند. ممکن است آدم های سیاسی بوده باشند؛ یه جاهایی فعال بوده باشند، یا حتی کاندیدا شده باشند؛ اما اینکه از وقتشون و یا امکانات شهرداری برای امور سیاسی حزبی هزینه کرده باشند غیر ممکن است. اگر مصداقی سراغ دارند مستند ارائه دهند.

دکتر، در سایر معاونت ها و سازمان های تابعه شهرداری، مثل شهرسازی، عمران و… هستند کسانی که سابقه فعالیت سیاسی اصلاح طلبانه دارند. اما در معاونت فرهنگی اکثرا اصولگرا هستند! این ترکیب، این شائبه را تقویت میکنه که در معاونت فرهنگی جایی برای فعالیت و جولان اصلاح طلبان نیست و یکسره تفکر و نگاه اصولگرایی حاکم است.

من فقط پاسخگوی مدت مسئولیت خودم هستم. اگر بعد از من و یا قبل از من اتفاقاتی افتاده است؛ اون را از خودشون بپرسید.

:بله، شما ۸ سال از آن ۱۴ سال را مسوولیت نداشتید. اما امروز تمام آن زمان تحت عنوان اصولگرایی مورد قضاوت قرار میگیرد. اینگونه گفته میشود که در عرصه فرهنگ یک خط قرمز بر هر نام و تفکر اصلاح طلبی کشیده میشد. اجازه بیان هم به نوعی داده نمیشد به آنها.

ما یکسری ارزش هایی فراتر از علایق سیاسی خودمان داریم و آدم ها را باید با اون ارزش ها بسنجیم. یک خط کش هایی مهم تر از خط کش سیاسی داریم. مثل خط کش های اخلاقی، انسانی و دینی. فرمودید در معاونت های فرهنگی، همه افراد یکدست چیده شدند، من دوست دارم مصداقی حرف بزنم. اولا تشکیل معاونت های فرهنگی یک اتفاق خوبی بود که خیلی برایش کار شد. اینکه در هر منطقه ای ما یک معاونت فرهنگی داشته باشیم. پشت اینکار هم منطقی بود. یکی از دلایل این کار این بود که خدمات فرهنگی عادلانه به سطح مناطق و محلات تسری پیدا کنه. رسالت معاون منطقه هم این بود که در مناطق، به تمام محلات به یک نسبت خدمات فرهنگی بدهد. شناسنامه فرهنگی محلات در همین راستا تدوین و منتشر شد.
بعد از بحث ایجاد معاونت ها، آمدیم سراغ انتخاب معاون های فرهنگی و اجتماعی. برای اینکه ما از هر نوع سوگیری فارغ بشیم و خدای نکرده تعلقات و رفاقت ها دخالت نکنه، آمدیم یکسری مبنا و شاخص تدوین کردیم و بر اساس آن مبانی دعوت به همکاری کردیم.
شورای شهر، ما را مکلف کرد که فقط باید از داخل شهرداری نیرو بگیرید. ما برای اینکار، به همه حوزه ها اعلام کردیم که هرکس علاقه مند است در معاونت فرهنگی کار کنه و این مشخصات و ویژگی ها را دارد، بیاید و اعلام حضور کنه. فکر میکنم حدود ۹۰ نفر از پرسنل شهرداری آمدند. رزومه را میگرفتیم و یک تیم مصاحبه کننده ای که مرکب بودند از مدیر عامل سازمان؛ آقای بقایی؛ آقای سلطان آقایی معاون امور مناطق، مسئول حراست معاونت؛ و یکی از شهرداران مناطق. این افراد، به صورت جداگانه بر اساس فرم هایی که داشتند در مصاحبه با این افراد، برایشان امتیاز ثبت می کردند. کسانی که از این فرآیند بیرون آمدند؛ همه تقریبا بچه های علاقه مند، خوش سابقه، توانمند ولی ترکیب متنوعی از سلایق گوناگون بودند. در بین آن ها هم اصول گرا بود هم اصلاح طلب. البته اکثریت آن ها اصلا سابقه سیاسی نداشتند. البته همه ارزشی و دغدغه مند بودند. می ترسم خودشان راضی نباشند وگرنه به اسم می گفتم‌ هر کدام چه گرایش سیاسی داشتند. در دورانی هم که بنده در خدمتشان بودم هیچ وقت این مباحث و دسته بندی ها برای هیچکدام از ما موضوعیت نداشت. در یک محیط و جو دوستانه با هم کار می کردیم و همه شان برای من واقعا عزیز و محترم بودند و هستند. در سمت های دیگر غیر از معاونت مناطق هم قصه از همین قرار بود. در سازمان هم بویژه در دوره مدیریت آقای علی اکبر #بقایی نگاه یک نگاه فرا جناحی و فراخطی بود. بچه ها با تنوع علایق سیاسی که داشتند کنار هم دوستانه کار می کردند. در این دوره خود جناب دکتر #عیدی از مدیران ارشد و مورد احترام سازمان بود.